εμπειρικό "manual" συναγερμού Meta systems jazz β γενιάς.

όλες οι τελευταίες πληροφορίες εδώ

εμπειρικό "manual" συναγερμού Meta systems jazz β γενιάς.

Δημοσίευσηαπό cool_jazz » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:56 pm

Καλησπέρα σε όλους.

Ανοίγω αυτό το topic, με την ευχάριστη αφορμή της αυτόματης (ελπίζω μόνιμης και όχι προσωρινής) διόρθωσης της ακανόνιστης λειτουργίας του συναγερμού μου που αντιμετώπισα τις τελευταίες ημέρες.
Ευχαριστώ τον Athamas (Κώστα) που μου εστειλε το manual, το οποίο είναι περισσότερο εγχειρίδιο λειτουργιών παρά οδηγίες χρήσης.
Το επισυνάπτω πάντως.

Προτείνω, καθένας που έχει όρεξη , με ή χωρίς προβλήματα λειτουργίας, να παραθέτει την εμπειρία του, για βοήθεια επόμενων.
Εγω , προσωπικά, δεν έχω διαθέσιμο τον κωδικό του συναγερμού, θα πρέπει επόμενες ημέρες να επικοινωνήσω με τον προηγ.ιδιοκτητη μηπως εχει κάτι υπόψιν του.

Λοιπόν, ξεκινάω με το πώς διορθώθηκε το "θέμα" μου καθώς και δοκιμασμένη χ΄ρηση κατά την οδήγηση:

-δοκιμάζοντας το απόγευμα σημερα , να κλειδώσω το jazz, ακουσα τον χαρακτηριστικό ήχο των 2 δυνατών μπιπ, οπότε κατάλαβα ότι ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός κανονικά.

Εγώ, σχεδόν πάντα, ξεκινώντας να οδηγώ , κλειδώνω από μέσα. Σήμερα εκανα το ίδιο, ξεκλειδώνοντας από μέσα δε παρατήρησα τίποτα περίεργο. Σταματησα επίσης καπου να αγοράσω κάτι, με αλάρμ ενεργά, κλειδωσα με το κλειδι και επίσης ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός.
τελος, νωρίτερα , αφου ειχα ξεκλειδώσει το αμαξι και έψαχνα κάτι εκτος αυτοκινητου, μετα από περίπου 30'' (μπορει και 1') ακουσα το χαρακτηριστικό αυτόματο κλείδωμα με ταυτόχρονα 2 μπιπ ,άρα ενεργοποίηση συναγερμού.

(προβληματα που αντιμετώπισα , εχω περιγράψει σε αντίστοιχα topic, νομίζω εδώ δε χρειάζεται).

Τελος, οι υπευθυνοι της metasystem, μου συστησαν τον τοπικό συνεργάτη Πάτρας, δίνοντας μου επίσης το τηλεφωνο της Αθήνας ("Στην περιπτωση που θελετε να μιλησετε μαζι μας μπορειτε να καλεσετε στο 2109764600, εσωτερικο 114 και να μιλησετε με τον Κο Ζουλη").

(αν οι διαχειριστές κρίνουν το παρόν θέμα ως περιττό, ας συγχωνευτεί με τα αντίστοιχα).
Συνημμένα
0003.pdf
manual)1
(11.15 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 353 φορές
0001.pdf
manual)2
(1.17 MiB) Έχει μεταφορτωθεί 333 φορές
Άβαταρ μέλους
cool_jazz
Power Member
Power Member

Επιστροφή στο Γενικά περί του νέου μοντέλου