Θησείο το Σάββατο ή την Κυριακή το μεσημεράκι;

Συναντήσεις, καφεδάκια και άλλα διάφορα!

Re: Θησείο το Σάββατο ή την Κυριακή το μεσημεράκι;

Δημοσίευσηαπό archodea » Σάβ Μαρ 20, 2010 12:27 pm

θα το βρούμε εκεί πιστεύω το τάβλι, αν έχει καιρό να κερδίσει κάποιον στο τάβλι αύριο θα δωθεί στον Γιάννη η ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
archodea
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό pajoee » Δευτ Μαρ 22, 2010 1:48 pm

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Να γράψω και δύο λόγια για την χθεσινή μας συνάντηση.
Καταρχήν να ευχαριστήσουμε την Αρχοντία για την οργάνωση της συνάντησης.
Βρεθήκαμε όλοι μαζί λίγο μετά τις 11 έξω από τον σταθμό του Θησείου και ανηφορίσαμε λίγο την Δ. Αρεοπαγίτου μέχρι να κάτσουμε στο καφέ Μέντωρ.
Στην παρέα μας ήταν ο Βασίλης (sportbilli), η Αρχοντία, ο Δημήτρης (συνάδελφος του Βασίλη), εγώ με την Χριστίνα και μια ακόμα φίλη της Αρχοντίας (sorry μου διαφεύγει το όνομα).
Ο καιρός ήταν υπέροχος, οι δρόμοι κατάμεστοι από κόσμο, τα καφέ σχεδόν γεμάτα.... γενικά ήταν ένα καταπληκτικό ανοιξιάτικο πρωινό.
Ήπιαμε λοιπόν τα καφεδάκια μας και είχαμε την ευκαιρία να ανταλλάξουμε πολλές απόψεις και ιδέες τόσο για το jazz μας όσο και για τα διάφορα θέματα της επικαιρότητας.
Και ενώ είχαμε περάσει καμιά ώρα από την στιγμή που κάτσαμε, εμφανίστηκε ένας κλόουν o οποίος πείραζε (με την καλή έννοια) τον κόσμο που έκανε την βόλτα του. Από αστείες γκριμάτσες, μέχρι μιμήσεις εκφράσεων, χαρισματικός πραγματικά, μας έκανε να ξεκαρδιστούμε στα γέλια πολλές φορές. Πολύ σύντομα είχε μαζευτεί πολύς κόσμος και έκανε χάζι... ενώ και όλοι όσοι κάθονταν στα καφέ είχαν σταματήσει τις συζητήσεις και γέλαγαν με την καρδιά τους!
Το καφεδάκι μας τελείωσε λίγο μετά τις 12.30 όπου σιγά σιγά πήραμε τον δρόμο της επιστροφής.
Μακάρι να είχαμε μαζευτεί μεγαλύτερη παρέα.... γιατί πραγματικά άξιζε τον κόπο και ήταν υπέροχα.
Jazz 1.4 CVT Tempo, μοντέλο 2006.

Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.

keep dreaming until your dreams come true!
Άβαταρ μέλους
pajoee
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό archodea » Δευτ Μαρ 22, 2010 2:03 pm

Τι να ευχαρηστήσουμε την Αρχοντία μια τέτοια συνάντηση και οργάνωση άλλο πράγμα. Αλλά περάσαμε πολύ ωραία και ήταν απίθανα. Ξέχασες φίλε Γιάννη νομίζω να αναφέρεις ότι και εσένα με την Χριστίνα σας πείραξε ο κλόουν και έπεξε μαζί σας και είσασταν το highlight του performing του νομίζω με το μπαλονάκι με την καρδούλα κτλ κτλ δεν τα λες και αυτά. Την φίλη μου την έλεγα Αγγελική αλλά δεν νομίζω να την πειράζει, αν ναι θα την πιάσω να την ρωτήσω τα δικά σας ονόματα μόνο της Χριστίνας θα θυμάται γιατί είχαμε πιάσει την κουβέντα εκεί το τι λέγατε για τα αυτοκίνητα οι άντρες της παρέας ούτε που ακούγαμε και πιστεύω ότι ούτε πήραμε και μυρωδιά χαχαχαχαχαχα. Ήταν πολύ ωραία πράγματι και σε αυτό συντέλεσαν όλα ο καλός καιρός ο φίλος μας ο κλόουν μα πάνω από όλα η πολύ ωραία παρέα που είχε δέσει στο τραπέζι (ποιητική μου έμπνευση χιχιχχιχιχι).

Έως το επόμενο καφεδάκι φιλιά πολλά.
Άβαταρ μέλους
archodea
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό didalas » Δευτ Μαρ 22, 2010 4:58 pm

Λυπάμαι που δεν ήρθα... Δεν βόλεψε καθόλου!!! Next time σίγουρα!!!
Honda Jazz GD1 1339cc - idsi - 2004 - Manual - Storm Silver
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
didalas
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Δραστηριότητες του Jazz Club

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες