ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Οι εντυπώσεις μας

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό pour_ager » Παρ Οκτ 29, 2010 2:20 pm

Η αντιπροσωπεία του ΚΟΥΛΟΥΡΗ στη Θεσσαλονίκη, με πούλησε ένα Jazz, στα μέσα ΙΟΥΝΙΟΥ. Μου έδωσαν ένα χαρτί με τον αριθμό της πινακίδας και με αυτό κυκλοφορούσα. Μετά από 4 μήνες που έπαιρνα τηλέφωνο για να πάρω τις "επίσημες" πινακίδες, μαθαίνω ότι Κουλουρής δεν υπάρχει πιά. Μου λένε ότι το νούμερο που μου δώσανε είναι πλαστό και να μην κυκλοφορώ το Jazz μου, γιατί είναι παράνομο.
Εκπρόσωπος του Σαρακάκη από Αθήνα, ανεβαίνει Θεσσαλονίκη αρχές Νοεμβρίου για να ρυθμίσει τα προβλήματα και μου υποσχέθηκε ότι θα πάρω νέο νούμερο, οι επίσημες πινακίδες προβλέπεται να είναι στα χέρια μου αρχές του 2011. Προφανώς οι του Σαρακάκη έρχονται για να καλύψουν και άλλες ατασθαλίες.
Μεγάλο σπάσιμο να έχεις Jazz και να μην μπορείς να το οδηγήσεις. Μάλιστα στον εκπρόσωπο του Σαρακάκη πρέπει να προσκομίσω κάθε χαρτί που έχω από την ΗΟNDA, για να αποδείξω ότι πλήρωσα και αγόρασα το αμάξι.
Έχω φορτώσει άγρια...
Άβαταρ μέλους
pour_ager
Power Member
Power Member

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό Debugger » Παρ Οκτ 29, 2010 2:41 pm

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!???? Ψεύτικο αριθμό πινακίδας.....τι άλλο θα σκεφτούν!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Έκλεισε και ο Κουλούρης??? Καλά πάμε!!!

Από εκεί έχουν "ψωνίσει" πολλοί από θεσσαλονίκη!!!
Ο παράδεισος είναι στη Γη αν έχεις βρει τον Άγγελό σου...

Εικόνα
HONDA JAZZ 1.4 5M/T COMFORT 05/2009 MADE in Chinatown
MICHELIN ENERGY SAVER 175/65-R15 84T

Εικόνα
TOYOTA Yaris 1.4 D-4D 6M/T Active Plus TSS 11/2016 MADE in France
Άβαταρ μέλους
Debugger
V.I.P.
V.I.P.

Δημοσίευσηαπό chrv » Παρ Οκτ 29, 2010 2:45 pm

Άδεια κυκλοφορίας είχες πάρει???
Αεί, ο Θεός ο Μέγας Γεωμετρεί ...
chrv
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό pour_ager » Παρ Οκτ 29, 2010 3:07 pm

Απ' ότι κατάλαβα την αντιπροσωπεία του Κουλουρή θα την αναλάβει ο Σαρακάκης. Άδεια πήρα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει αφού το νούμερο πινακίδας είναι πλαστό. Στην Διεύθυνση Συγκοινωνιών που ρώτησα μου είπανε ότι το συγκεκριμμένο "νούμερο" που μου δώσανε ανήκει σε φορτηγό απο την "ΑΓΝΟ".
Και μη χειρότερα....
Άβαταρ μέλους
pour_ager
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό didalas » Παρ Οκτ 29, 2010 3:20 pm

Για περίμενε λίγο....αφού έχεις άδεια κυκλοφορίας στα χέρια σου με αριθμό πινακίδας, τότε όλη την ευθύνη την έχει το Συγκοινωνιών!!!! Ο κάθε αντιπρόσωπος δεν μπορεί να φτιάξει άδεια κυκλοφορίας και πόσο μάλλον να σου βγάλει πινακίδες!!!

Φοβάμαι όμως οτι για να μην σου έχει βγάλει πιανακίδες, δηλαδή δεν είναι καν ταξινομημένο το αυτοκίνητό σου, τότε βάση λογικής το αυτοκίνητο δεν είναι εξοφλημένο στον Σαρακάκη. Για να βγούν πινακίδες χρειάζονται πιστοποιητικά και για να πάρει τα πιστοποιητικά, χρειάζεται εξόφληση!!! Εσύ μπορεί να έκανες εξόφληση.....ο έμπορος όμως???

Κράτα μας ενήμερους και όπου πιστεύεις οτι μπορούμε να βοηθήσουμε μας λές. Απόδειξη Λιανικής Πώλησης δεν σου έδωσαν με την παραλαβή του αυτοκινήτου???
Honda Jazz GD1 1339cc - idsi - 2004 - Manual - Storm Silver
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
didalas
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό Debugger » Παρ Οκτ 29, 2010 3:44 pm

Πρόσεξε μόνο με αυτό το μπέρδεμα που έγινε από την Διεύθυνση Συγκοινωνιών, και αφου η άδεια κυκλοφορίας σου έχει υπαρκτό αριθμό κυκλοφορίας, μη σου ζητήσουν να πληρώσεις τέλη κυκλοφορίας για το φορτηγό της ΑΓΝΟ αντί για το Jazz!!!
Ο παράδεισος είναι στη Γη αν έχεις βρει τον Άγγελό σου...

Εικόνα
HONDA JAZZ 1.4 5M/T COMFORT 05/2009 MADE in Chinatown
MICHELIN ENERGY SAVER 175/65-R15 84T

Εικόνα
TOYOTA Yaris 1.4 D-4D 6M/T Active Plus TSS 11/2016 MADE in France
Άβαταρ μέλους
Debugger
V.I.P.
V.I.P.

Δημοσίευσηαπό Spidalas » Σάβ Οκτ 30, 2010 12:08 am

Άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε...εάν είναι έτσι τα πράγματα και, κυρίως, εάν δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό, τότε ζήτω η ελληνική επιχειρηματικότητα! Από την άλλη ο Κουλουρής ήταν ο μοναδικός εξουσιοδοτημένος εκτός του κεντρικού διανομέα στη Θεσσαλονίκη άρα κατά τα φαινόμενα πάμε για μονοπώλιο στη συμπρωτεύουσα... Pour_ager, kαλό κουράγιο και εύχομαι να τελειώσει γρήγορα η ταλαιπωρία σου.
Jazz 2009 1.4 M/T Comfort
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Spidalas
Member A Class
Member A Class

Δημοσίευσηαπό jazz7 » Σάβ Οκτ 30, 2010 9:11 am

Πριν λιγο καιρο στα Τρικαλα εσκασε παρομοιο κανονι απο τον αντιπροσωπο Bmw Renault ο οποιος εφυγε στο εξωτερικο αφηνοντας πελατες που ειχαν πληρωσει και τις πινακιδες ακομα στον αερα

εμπλεκεται σιγουρα και το συγκοινωνιων (φυσικο ειναι να εχουν καποιους γνωστους που κανουν εξυπηρετησεις οι οποιες ομως οταν σκανε τα κανονια... δεν μπορουν να διορθωθουν)

εδω ενας κατοχος Renault απειλουσε σε τοπικο ραδιοφωνο οτι θα καψει το αυτοκινητο στην κεντρικη πλατεια καθως απ την Αθηνα του το ζητουσαν πισω (πληρωμενο κανονικα το ειχε ο ανθρωπος) Τελικα μπηκε μεσα η εταιρια και οχι οι κατοχοι 15-20 αυτοκινητων

ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ
jazz7
Member B Class
Member B Class

Δημοσίευσηαπό pour_ager » Δευτ Νοέμ 01, 2010 12:47 pm

ευχαριστώ για τη συμπαράσταση όλο το club, μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω. Λογικά αυτή την εβδομάδα που τρέχει...
Άβαταρ μέλους
pour_ager
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό pour_ager » Δευτ Νοέμ 01, 2010 10:28 pm

Συναντήθηκα το απόγευμα με υπάλληλο του Σαρακάκη που ήρθε από Αθήνα ειδικά γι' αυτό το σκοπό. Απ΄ότι είδα σε μια λίστα "προβλημάτων" που κρατούσε ο υπάλληλος του Σαρακάκη, είμαστε τουλάχιστον 15 το λιγότερο άτομα που την πατήσαμε...

Πάντως μου ζήτησε να κάνω μια εξουσιοδότηση με την οποία να επιτρέπω!!! στον Σαρακάκη Θεσσαλονίκης να πάρει πινακίδες και άδεια για μένα και το πιο κουφό, να υπογράψω μια δήλωση με την οποία θα απαιτώ μαζί με τα υπόλοιπα θύματα από τον Κουλουρή να δώσει τα χρήματα της αξίας του αυτοκινήτου που πλήρωσα στον Σαρακάκη.΄

Το ζήτημα κατά τα λεγόμενα του θα λήξει σε καμμιά δεκαριά ημέρες. Είδωμεν....
Άβαταρ μέλους
pour_ager
Power Member
Power Member

Επόμενο

Επιστροφή στο Συνεργεία + & -

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης