Πρόβλημα με το Ραδιόφωνο

Club Jazz...

Πρόβλημα με το Ραδιόφωνο

Δημοσίευσηαπό kostasmit » Τρί Δεκ 12, 2017 1:44 pm

Γεια σας. Σε jazz του 2002 ξαφνικά άρχισε να δέχεται παρεμβολές το ραδιόφωνο κάνοντας ένα παράσιτο σαν να παρεμβάλλεται κινητό τηλεφωνώ. Αυτό γίνεται κατά διαστήματα και εν κίνηση και εν στάση και με ανοικτή μηχανή και με σβηστή. Ακόμα και αν κλείσω τελείως την φωνή του ραδιοφώνου η παρεμβολή ακούγεται από τα ηχεία. Το πήγα σε μαγαζί που τοποθετεί κασετόφωνα μου είπε ότι τα ηχεία είναι οκ άλλα δεν μπορούσε να βρει τι φταίει. Ξέρει κάνεις που μπορώ να το πάω για επισκευή??
kostasmit
Member C Class
Member C Class

Re: Πρόβλημα με το Ραδιόφωνο

Δημοσίευσηαπό TmNemesis » Πέμ Δεκ 14, 2017 10:53 am

Μήπως έχεις βάλει τίποτα LED στα φώτα (μεσαία-μεγάλα)?
Αυτά κάποιες φορές κάνουν παράσιτα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TmNemesis
Power Member
Power Member

Δημοσίευσηαπό kostasmit » Τρί Δεκ 19, 2017 9:05 am

Όχι φίλε μου δεν έχω τίποτε πρόσθετο. Έχω βρει κάποια άκρη μόλις ολοκληρωθεί η επισκευή (αν επισκευάζεται) θα σας ενημερώσω.
kostasmit
Member C Class
Member C Class

Δημοσίευσηαπό kostasmit » Παρ Δεκ 22, 2017 3:22 pm

Υστερα απο πολυ ψαξιμο για να βρω καποιον να ασχοληθει με εργοστασιακο ραδιοκασετοφωνο αφου ηλεκτρολογοι και μαγαζια που τοποθετουν ραδιοcd δεν ηθελαν να ασχοληθουν βρηκα ενα μαγαζι που κανει επισκευες εργοστασιακων ρ/κ για ολες τις μαρκες.
Αφου το εψαξε αρκετα βρεθηκε οτι επιρεαζετε απο το gps της ασφαλειας anytime bye the mile το οποιο μετραει τα χλμ.
τωρα γιατι 3 μηνες δουλευε κανονικα και ξαφνικα αρχισε να δημιουργει παρασιτα περιμενω μηπως βρω ακρη απο την anytime.
Ισως ειναι χρησιμη η πληροφορια οτι το μαγαζι βρισκετε Δυρραχιου 80 (κοντα στην Κηφισου) και ο τεχνιτης ειναι και γνωστης και εξυπηρετικος.
kostasmit
Member C Class
Member C Class

Επιστροφή στο Jazz και ήχος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες